Jillian Michaels: 30 Day Shred

,

Je stále více a více žen, které se právě pustily nebo cvičí tento program a stále hodně žen, které jeho krásu teprve objeví. Já zde záměrně, zcela záměrně, znovu aktualizuji svou recenzi na právě tento program pod - dnes již snad - legendárním názvem, 30 Day Shred. Přesto však ode mne dodatečná krátká předmluva pro pokročilé. Stále více a více se objevují dotazy těch, kteří již před tímto programem cvičili - ať už je to HIIT nebo posilování. Ptáte se, zda neděláte něco špatně, že nejste po tomto programu dostatečně vyčerpaní tak, jak jste zvyklí. Nečekejte, že vám zkušenějším tento tréninkový třicetidenní "záhul pro začátečníky", něco přinese. Musíte počítat s tím, že jde o workouty sestavené pro ty, kteří se doslova zvedli z gauče a rozhodli se cvičit. Pro začínající je tento program opravdu velmi efektivní, pro pokročilejší je to cesta zpět a tudíž pro jakýkoli progres tento program nemohu vám, coby zkušeným fitness nadšencům, doporučit. Věřím však, že si z nabídky Jillian Michaels najdete jiné, náročnější programy, ke kterým se dostanou později také začátečníci, pokud setrvají. Takže vy, kteří začínáte, tento program je právě pro vás jako stvořený pro "probuzení těla". A nejen to. Tělo sílí rychle, den za dnem budete pozorovat změny, které zacloumají nejen s vaší fyzickou, ale i psychickou stránkou. Až se po letech nicnedělání ráno následující po tréninku probudíte celí bolaví, věřte, že jste chátrající svaly probrali k činnosti. Nezapomeňte. Pokud svaly druhý den bolí, tak to funguje ☺ Hodně štěstí! N.

Když jsem s tímto programem začínala, nevěřila jsem, že mě celý systém tréninku a také žena, která jej vede, tak ovlivní. Co může být na první pohled pro ženu jako já přitažlivějšího na oko, než doba, která je cvičení věnována a než žena, která nevypadá jako by právě vyšla z posilovny, ale vypadá jako jedna z nás. Navíc, když ta žena není žádná třasořitka se špulícím zadkem, ale obyčejná holka s culíkem, která vám zaručuje, že těch 30 minut tréninku denně prostě stačí. Zatímco vy jste cvičení oddalovali a vyhýbali se mu, protože jste prostě věřili těm dávným představám, že jakmile se nebudete potit hodinu v kuse, nemá to vůbec smysl. Lži, lži, lži.

30 Day Shred program se stal jakýmsi odrazovým můstkem pro cvičení mnoha žen (ale i mužů). Nevím, proč tomu tak je. Postupem času vím, že Jillian má spoustu jiných DVD, skvělých DVD, se kterými by bylo možno začít. Proč ne? Kolikrát mě napadlo, proč stejnou podporu nemá i Ripped in 30, který je také skvělý... nicméně, o něm někdy v pozdějších recenzích. Tím však nezlehčuji podstatnost programu, o kterém se budeme bavit, jelikož je skvělý, je účinný, je kvalitní a je časově nenáročný.

Jillian Michaels je opravdu mistrem ve svém oboru. Kdo kdy předtím vůbec přišel s tímto novým nápadem? Intervalovým tréninkem se už svět zabýval předtím, ale Jillian byla ta, která přišla s funkčním systémem cvičení 3-2-1 poprvé v roce 2008. Co to znamená? Jillian celý trénink rozdělila na tři jakési okruhy. V každém okruhu platí opakování cviků systémem 3-2-1. 

-  3 minuty posilování
-  2 minuty kardio
-  1 minuta pro břišní svalstvo

Jede se bez přestávek. Jen co uleháte na zem, abyste poškádlili svaly v břišních partiích, už vlastně za moment vstáváte a berete činky do rukou nebo posilujete vahou vlastního těla. Jen co položíte činky, už na vás Jillian pomalu křičí, ať hopsáte, běháte nebo jinak posilujete svůj kardio systém a tím trénujete kondičku a vytrvalost. A vlastně pořád tak dokola, dokud nepřijde na řadu tolik očekávaný strečink a závěrečné uvolnění. 

TRAILER

Můj první den s Jillian Michaels a vlastně tímto programem vypadal asi tak, že jsem si pustila první level / úroveň. Koukám na to, koutky úst se mi lehce vlní do úsměvu, jelikož mi hopsání "přes švihadlo", "jumping jacks" a jakési primitivní zvedání činek přijde natolik snadné, že si říkám: "Tak to je jako v klidu, jestli mám po tomto zhubnout, tak to budu cvičit i 3x denně, lehárko." (Občas jsme my lidi neskutečně nesoudní! A blbí.)

Navlíknu tenisky, udělám culík, vodu si ani nepřipravuji, roztáhnu na zem ručník a pustím si první level 30 Day Shred. Takže si párkrát zahopsám, zakroutím rukama, na řadu přijdou "jumping jacks" poskoky, sice jsou první kapky potu ještě daleko, ale už jsem zadýchaná. Uznám, že to asi nebude taková sranda, uběhly asi tři minuty a Jillian moje nadšení uzemňuje tím, že se zatím rozehříváme. Cože? 

Jelikož jsem před tímto programem byla naprosto bez pohybu, netrénovaná, nemusím vám vysvětlovat, že jsem po necelé půl hodině cvičení hledala ručník, hledala židli, na kterou si sednout a nechat své roztřepané nohy uklidnit, nakonec si beru i flašku s vodou, ze které je obtížné se napít, jelikož se mi ruce třesou jako nějaké stařence

Druhý den neumím sejít schody, velký problém nacházím také na toaletě, kde je neskutečně obtížné sednout si na prkýnko, při každém pohybu cítím lýtka, ruce, nohy, břicho a říkám si "co to do prdele bylo?????" Až dnes vím, že se mi konečně po několikaletém nicnedělání probudily svaly. Jak to se mnou od té doby vypadá všichni víte ☺

Naučila jsem se díky Jillian jednu velkou věc. Všechno, co vypadá snadně, je ve skutečnosti obtížné, skoro nevykonatelné. Ale nebojte se, tělo se učí rychle, neskutečně rychle sílí. I za to, co jste mu do této doby prováděli, stačí nastolit cvičení a uvidíte, jak každým dnem začnete sílit. Nerada někde čtu, že se tělo cvičení přizpůsobí. To není pravda!!! Tělo je prostě čím dál víc sílnější a zvládá toho víc a víc!!! Vyhlašte mu válku a budete mít po boku stále silnějšího soupeře - své vlastní tělo!!!

Program 30 Day Shred, jak už sám název napovídá, je 30 denní program. Program obsahuje 3 levely / úrovně, z nichž se každá cvičí deset dní. Kdo ani teď nerozumí, znamená to level 1 cvičit 10 dní, level 2 dalších 10 dní a třetí level zase 10 dní. Celkem nám program tedy zabere 30 dní = měsíc. 

Jillian má sebou, jako téměř vždy ve svých workoutech, dvě cvičenky. Na postu pro začátečnice je Anita. Podle ní můžete cvičit, pokud se vám bude zdát, že cviky v normálním provedení budou pro vás obtížné. Anita cviky předvádí v upravené verzi. Naopak Natalie cviky předvádí tak, jak by měly vypadat klasicky, plus nabízí občas i náročnější verzi. Záleží na vaší kondici. Vždycky si můžete cvik "upravit". Důležité je se alespoň nějakým způsobem hýbat a daný cvik provádět, než jej nedělat vůbec.

Každý nový level vám přijde náročnější. No, ono vám to nepřijde, ono to tak je. Právě proto. Je to záměr. Tělo musí sílit. Rozumějte "sílit" není myšleno vypadat jako Rocky Balboa, přeci jen budete cvičit s činkami, které budou mít 0,5-1,5kg. To jsou vaše každodenní nákupy daleko těžší a určitě po nich nevypadáte monstrózně, že jo? Budete sílit celkově, po celém těle. Vaše svalstvo se bude pouze tvarovat na těch správných místech. Nebude se jen tak povalovat, ale začne plnit svoji funkci - bude dělat krásné tělo. 

 

Druhý level, na rozdíl od prvního, bývá u těch, kteří mají tento program za sebou, nejméně oblíbený. Přiznám se, i já na něj nadávala. Nesnášela jsem ho. Byl těžký. Byl nezáživný. Byl jedním slovem hrozný! nesnášela jsem za to samotnou Jillian. Ale pamatujte si, pokud vám něco přijde těžké a hrozné, a vy to přesto odcvičíte, jsou to ty nejdůležitější okamžiky. Nešiďte cvičení, naopak, dejte do toho všechno, ať jste po deseti dnech druhého levelu spokojeni a celý level odcvičíte s radostí, že jste zase někde úplně jinde. Možná je druhý level nejneoblíbenější, ale řekla bych, že co do proměny se nejvíce počítá!!! Pamatujte na to.

 

Třetí level je už daleko příjemnější, i když zase o něco náročnější, ale to vědomí, že jste už za půlkou a za pár dní budete finišovat, to je také jeden velký psychologický moment. Dejte do toho vše a poslední den se ohlédněte zpět a řekněte si, co všechno jste dokázali a co ti druzí ne. Přísahám, že na sebe budete pyšni jak sviňa ☺ 

 

Pár rad na závěr:
-  necvičte bez bot
-  nevzdávejte cvičení jen proto, že hned první den uděláte jen 3 kliky na kolenou (vsadím se, že druhý den jich už bude minimálně o jeden víc ☺)
-  angličtináři - poslouchejte rady Jillian, cvičte cviky správně, ne podle sebe
-  neangličtináři - co nejvíce koukejte na obrazovku a cvičte cviky co nejsprávněji
-  lepší než vyšší počet opakování cviku je nižší počet, ale správně proveden!!!!!!!!!!!
-  neničte se hned u prvního levelu, když potřebujete odpočinout, odpočívejte. Na druhou stranu však, pokud můžete, cvičte. Neulívejte se, jen proto, že se vám vyřinul na čele pot.
-  při dřepech tlačte zadeček dozadu, jako byste sedali na židličku
-  při úponech pozor na úhel pokrčeného kolene. Nemělo by přesahovat špičku nohy, nejlépe je naučit se být v rovině s kotníkem

Ttohle cvičení může udělat zázraky s vaším tělem, ale neudělá zázraky s vaší váhou. Takové cvičení neexistuje. Chce se to střídmě stravovat. Pravidelně. Smysluplně. Snídat! Nezapomínat na dostatečný přísun vody, ale také bílkovin. Bílkoviny jsou základní stavební látkou pro vaše svaly. Svaly potřebujeme, abych rychleji spalovali, urychlili metabolismus. S úbytkem svalů se nám také zpomaluje metabolismus, pomaleji spalujeme.
-  ne, nestačí cvičit 2x týdně
-  ano, zvládnete to ☺
(25. září 2012)

155 komentářů:

 1. Moc pěkný článěk, velmi pěkně shrnuto :-) A opravdu je to tak s tou váhou, ta se moc nepohne, ale centimentry, ty mizí.... :)))

  OdpovědětVymazat
 2. Perfektní článek, není co dodat :-)

  http://andy-and-her-weight-loss-journey.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
 3. Je skvělá, skvělá, skvělá ♥ už se těším, až začnou mizet centimetry, zatím nic :( :D :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. všechno bude. Buď trpělivá ;))) Já na něj nespěchala, a ono se mi odvděčilo. Chce to být taky psychicky v pohodě!!! Výsledky se dostaví :)

   Vymazat
 4. Skvělý článek :-) dnes pojedu 8. den LV 2 a ač je tento level, jak já říkám "u země", tak mi nijak nevadí. Ba naopak udělám pánský klik!:-)) a ne jeden. Pokaždé se vážím a měřím po 10 dnech, tak jsem zvědavá, ale cm nějaký určitě ubyl ;-)Katka

  OdpovědětVymazat
 5. Nikki, myslíš, že výsledky budou ještě lepší, když 2x - 4x do týdne přidám ke každodennímu Shredu Yogu Meldtown, 6w6p nebo třeba No more trouble zones? Často cvičím ráno a večer mi to pak přijde jako hrozně dlouhá doba (a mám teď spoustu času). Jde mi o shození pár kil, ale především o zpevnění postavy (168 cm, 65 kg).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Určitě budou výsledky lepší a rychlejší, ale bála bych se přetrénování, dělala bych si častěji pauzy. ať to nepřeženeš. tělo zase není stroj, potřebuje při větší zátěži i větší odpočinek. Nezhuntuj se :))

   Vymazat
  2. To je mi jasné, pokud to bude příliš náročné, určitě to přehánět nebudu :) děkuju za odpověď :)

   Vymazat
 6. Myslím, že jsi první, kdo mě konečně dokázal motivovat! Už se k tomu přemlouvám asi tři roky, ale vždycky jsem to vzdala po prvním nebo druhém dni cvičení. Neuspěla u mně Zuzka Light, ani ten černoch, jehož jméno už si nepamatuju, ani spousta videí s tabatou. Je to hlavně tím, že se pořád vymlouvám na nedostatek času. Ale když vidím tebe a tvoje pokroky, musím začít! Vytahuju boty a pozítří jdu na to (dnes a zítra mám patnáctihodinové směny, ale naštěstí jen výjmečně).

  OdpovědětVymazat
 7. Mně u tohoto cvičení nejvíc vyhovuje, že trvá pouze necelou půlhodinku, kterou si najde naprosto každý. Sice do toho musím zahrnout 15minutové vydýchávání a odpočinek po cvičení, ale to je nic. A ano, už taky zvládám pánské kliky a to mi dělali ze začátku problémy i ty dámské :-) Už se těším na další druh cvičení, který mě čeká za 11 dnů :-)

  OdpovědětVymazat
 8. moc hezky jsi to shrnula, píšeš mi z duše, ale já bych to takhle od podlahy nenapsala :) - ale pyšná jako sviňa jsem po odcvičení fakt byla :))

  OdpovědětVymazat
 9. finišuji 3. level, nikdy jsem nebyla nijak sportovně zdatná, váhový úbytek se nemůže vyrovnat s úbytky cm jak v pase, tak přes zadek ;) Jillian je prostě perfektní a my jsme skvělé, že to dáváme ;) holky držte se a radujte se z proměny, zasloužíme si to :)

  OdpovědětVymazat
 10. Ahoj Nikki, chtela sem se zeptat jak se ti cvici ten "tvuj novy program"? (stridani shred a ripped) .. oba programy mam za sebou a moc mi vyhovovala ta pul hodinka cviceni :D.. taky proto mam ted problem, co cvicit dal.. killer me moc nebavil, protoze je jen na spodek (i kdyz to nejvic potrebuji), ale ja chci proste cvicit cele telo.. BR me taky nijak nezaujal, proto premyslim nad tim tvym cvicebnim planem. Dekuju :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Můžeš to vyzkoušet, já si přidala větší zátěž, ale upřímně, 2x jsem si místo toho už zacvičila něco jiného, jelikž jsem měla prostě chuť :) Ale vím o několika ženských, co to cvičili 30 DS třeba 2x za sebou, Jillian měla ve svém pořadu jednu paní a ta to odcvičila prý 3x :))) Ta půl hoďka je fajn, ještě bych ti doporučila sadu workoutů The Biggest Winner. Je to 5 workoutů (5 dvd - mrkni do složky Jillian Michaels), taky to má nějakých 25 minut každý, mohlo by se ti to líbit. Jinak Killer Buns si nedokážu představit cvičit každý den, dávám si to čas od času jako obměnu, stejně tak další její dývka. Zkus Extreme, ten je taky dobrej :)

   Vymazat
  2. Dekuju za tip, nejak sem TBW prehlidla :) uz stahuji a koukam, ze pouzivaji ty fitness schody.. mas je taky nebo sis pomahala jinak?

   Vymazat
 11. Koukám, že s Jillian jste všichni spokojení, asi jí taky vyzkouším! Jen mě rozčiluje, že nemám kde cvičit.:( Abych nezapomněla, když chodím na intervaly do fitka, budu na Jillian stačit, že jo? Díky!:)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Když jí stačí i ti co předtím necvičili (třeba já), tak ty určitě :)

   Vymazat
 12. I ja som začala s 30 Day Shred a nie vždy mi bolo všetko jedno. Dokonca som sa dostala raz i do fázy, keď som kričala na obrazovku, nech mi už dá konečne Jill pokoj, ale samozrejme v cvičení som pokračovala :D Ale výsledky sa dostavili. Samozrejme - i po úprave stravy :) (keď som mala chuť na sladké, tak som si dala jednu-dve kocky čokolády a nie dva pásiky ako pred tým, ale úplne som to nevyškrtla. keď mám chuť na sladké, odlomím si kúsok zo sójovej tyčinky, alebo čokolády, ale nikdy to nezjem celé - len aby som ukojila chuťové bunky a ideme ďalej :) neskutočne mi pomohli bebe sušienky. teraz už sladké takmer vôbec nejem, pretože ho nepotrebujem, ale ak mám chuť tak to obmedzím len v množstve - nie celá tyčinka, len dve kocky apod.) Ja osobne Jill milujem a prešla som už k Ripped in 30. A počas 30 Day Shred (teda i s úpravou stravy - ktorá je samozrejmá :)) sa mi podarilo zhodiť 5 kíl. A bolo to vidieť hlavne na centimetroch a fotkách. Ono sa to dá, len treba chcieť a dodržiavať predom určené "pravidlá". Na zdravom stravovaní je ale krásne to, že sa človek poriadne naje a okrem vyslovene nezdravých vecí (ako vyprážané rezne apod.), môže zjesť prakticky všetko :) A výsledok stojí zato :)

  S celou tvojou recenziou súhlasím. Je to krásne zhrnutie a pevne verím, že niektorých to, že to nie je také ľahké, ako vyzerá, neodradí. Ale za všetko sa musí bojovať :) Nič nie je zadarmo... bohužiaľ tie kilá na viac sa nazbierajú rýchlejšie, ako sa ich podarí zhodiť, ale stojí to zato :) A to som si uvedomila hlavne v deň, keď som našla tvoj blog :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A ktory level teraz cvicis?Ja tento tyden uz 4, cize to je moj posledny tyzden :( rozmyslam co dalej, ale kedze mam toho vela postahovaneho asi vyskusam kazdy den nieco a podla toho si potom zostavim nejaky plan cvicenia. Chcem vydrzat celu zimu, takze ziadne take ze po vianociach zacinam, po novom roku zacinam atd :D to mam na sebe vyskusane, ze akonahle prestanem cvicit tazko sa mi bude vraciat

   Vymazat
 13. Právě jsem si přečetla tu větu o tom, že je lepší cvičit nižší počet cviků než je špatně udělat. Šla jsem před zrcadlo a zkusila jsem se dostal do polohy kliků, jak pánských tak dámských, a v tu chvíli jsem myslela, že začnu brečet. Záda mám úplně prohlé, tj. břicho dolů, hlava nahoru, dotýkám se prsy země, ale zadek je pořád půl metru ve vzduchu. Jsem prostě postavená jak písmeno A a nevím co s tím, protože jsem to před zrcadlem zkoušela udělat správně a vůbec mi to nešlo :/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moni, jsi skvělá, protože jít před zrcadlo a opravdu chtít ten klik nebo i jiný cvik dělat poctivě, to dělá málokdo. Já cvičím taky už pár měsíců, však víš a stále mám před sebou velké zrcadlo, co jsem kdesi vyfasovala a pravidelně se u některých cviků kontroluji. Nebo si u náročnějších cviků opravdu hlídám úhel kolen, nakouknu do boku a různě upravuju nohu tak, jak má být. To fakt není sranda a hlavně není nad to, to cvičit sice méně, ale dobře a poctivě :))) Takže jen tak dál :))

   Vymazat
 14. super článek, vpomínám si, když jsem to cvičila poprvé, naprosto bez kondice, naprosto ze mě lilo :D

  OdpovědětVymazat
 15. Skvěle napsaný článek, kdybych tento program neměla odcvičený, určitě bych začala!! :) Centimetry ubyly, poznaly to hlavně moje kalhoty :) a určitě budu cvičit dál, jenom co se mi uklidní vazy v koleni :( Jillian jsem doporučila už hodně lidem a všichni poslušně začali cvičit a teď se cítí fajn a baví je to a to je hlavní! :)

  OdpovědětVymazat
 16. Já jsem začínala s Ripped in 30 a taky jsem to tak měla zezačátku :D to by člověk neřekl, jakej to je záhul když na to člověk není zvyklý:)teď cvičím každý den a nějakej ten workout z Ripped in 30 si občas dám a už je to pohodový, dokonce přidávám závaží:) Kombinuju Killer buns & thighs, Yoga meltdown když jsem třeba utahaná, Six week 6packs a od tvýho předchozího článku jsem si už zkusila i Extreme Shed an Shred. 30 days shred mě nikdy nelákalo :D ale po tohle článku se mi do toho uplně chce :D jdu stahovat:)))

  OdpovědětVymazat
 17. krásně shrnuto :-) možná se k 30 Day Shred opět vrátím..s těžšíma činkama a pojedu obtížnější variantu ;-)

  OdpovědětVymazat
 18. Milá Nikki,
  Tvůj blog už sleduji docela dlouho, ještě jsem Ti ale nikdy nic neokomentovala a nenapsala, ale dnes jsi mě k tomu tak trochu přinutila.:)
  Jillian jsem znala ještě dýl než jsem narazila na Tvůj blog, začala jsem jí cvičit, ale 3 měsíční praxe v zahraničí mi dovolila dokončit pouze 1 level 30DS.
  Nyní po návratu z praxe jsem se vrhla na cvičení znovu, jsem v 2 levelu 30DS, asi 6 den.:)Ale proč Ti to vyprávím. Nejsem líná, sportuji celý život, sport miluji, bohužel po přestupu na střední jsem přestala dělat atletiku, což byli každý den 2 hodinové tréninky a váha samozřejmě narostla. Nebylo to nijak hrozné, je fakt, že jsem nikdy nebyla vysloveně hubená, mám prostě předpoklady k ženským křivkám,ale byla jsem najednou oplácanější. A když už ty ženské křivky mám, tak at je mám alespoň zpevněný a vyrýsovaný že.:)Jillian cvičím ráda, ale jsem ten typ, že pokud hned nejsou vidět výsledky, tak mě to pomalu odradí, i když vím, že je to nemožné, hned vidět výsledky.:) A vlastně díky tvému blogu, díky TOBĚ se nenechávám odradit a vím, že ty skutečné výsledky doopravdy přijdou, tak, jako přišli u Tebe! Díky Tobě jsem po přečtení dnešního článku se zničila. Nejela jsem na 100% ale na 150%!! Nesnáším level 2, je nudnej, nebaví mě, ale rozhodla jsem se mu ukázat a hlavně SOBĚ, že na mě si nepřijde!:)
  Teď tu sedím s ručníkem kolem krku, celá se třesu, ale mám ze sebe ten nejlepší pocit.
  Nikki, jsem o 13 let mladší než ty (sama jsem se překvapila, ani bych to neřekla, vypadáš o hodně mladší!) a stala jsi se mým vzorem. Jsi má inspirace a tlačíš mě dál! A já Ti za to hrozně moc děkuji!!!!
  Původně jsem nechtěla psát tak dlouhý komentář, omlouvám se, ale to asi ještě emoce z toho cvičení.:)
  Přeji Ti hrozně moc úspěchů, splněných snů, odcvičených dnů a doufám, že po 30DS budu pokračovat jako Ty! hrozně bych si to přála!:)

  Barča.

  OdpovědětVymazat
 19. Ahoj Nikki, díky za super recenzi. Až jsem si zavzpomínala. Miluji Jillian - změnila mi život. Je to zázračné cvičení! AA

  OdpovědětVymazat
 20. Nejmenuje se ta zenstina vpravo nahodou Nina? :)

  OdpovědětVymazat
 21. Ahoj Nikky, jsem taky pravidelnou čtenářkou tvého blogu, ale teprve dnes přidávám svůj první příspěvek. Tento článek se ti opravdu povedl, já sama cvičím od února a podařilo se mi shodit 7kg. Mám 170 cm, 77kg a bohužel, i při cvičení a zkvalitnění jídelníčku váha teď tři měsíce ne a ne ukázat něco jiného než těch 77kg, co je ale důležitější, jdou dolů centimetry. Dnes jsem odcvičila 3 den levlu 3 z 30DS a za těch 23 dní cvičení mám na váze stejně ale mínus 3 cm v pase, mínus 3 cm přes zadek a další úbytek centimetrů přes boky, stehna a dalších částech těla. Za pouhých 23 dní cvičení, jsem vyměnila džíny o konfekční velikost - samozřejmě menší a i ty už mi sklouzávají :-) Když jsem četla tento článek, úplně jsem si říkala, jojo ta mi mluví z duše, takhle jsem se taky cítila u levlu 2. Opravdu jsem ho nenáviděla a říkala si, už jen pětkrát, už jen čtyřikrát...a pak ohromná euforie u posledního levlu2. Trojka mě baví mnohem víc a už se těším na další cvičení z jillian. Musím popravdě přiznat, že jsem jillian cvičila už někdy v zimě, ale to jsem vzdala po patnácti dnech, opravdu jsem ten level 2 nenáviděla a teď jsem to přetrpěla a jsem hrozně ráda. Sice ještě nemám celý program odcvičení, ale známe to všechny,...máme ze sebe dobrý pocit a máme radost z výsledků. A proč to tu vlastě všechno píšu? Mě osobně pomohlo číst příběhy i jiných lidí bojujících s nadbytečnými kily, nebo prostě jen lidí co chtějí vylepšit své tělo a doufám, že i já přispěju tímto příspěvkem svou troškou do mlýna, protože ono to opravdu jde. U mě sice ten pokrok není takový velký ale je. Hlavně teď za poslední tři týdny o číslo menší konfekční velikost. Proto apeluju na Vás, co to cvičení pořád odkládáte, poďte do toho! Stojí to za to :-)

  OdpovědětVymazat
 22. Ahoj Nikky,

  měla bych na Tebe dotaz ohledně poznámky: necvičte bez bot. Mohla bych se zeptat proč? Je to kvůli kolenům? Já totiž cvičím bez bot a nerada bych něco pokazila.

  OdpovědětVymazat
 23. Ohledně cvičení bez bot ... Už jsem na Tvém blogu našla odpověď :-).

  OdpovědětVymazat
 24. Prosim o odkaz na 30 Day Shred

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ulozto.cz ;) tam hledej, nesmím sem dávat odkazy na stahování komerčně dostupných DVd ;)

   Vymazat
 25. A můžu se zeptat, jestli se dělá mezi jednotlivými levly nějakej den pauza, nebo se jede bez přestání? A ještě bych se chtěla zeptat, jestli je lepší cvičit každý den ve stejnou dobu, nebo to tomu zase tolik nepomůže - nemám vůbec čas si udělat tu půlhodinku každej den stejně.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. O pauzách se v článku nic nepíše, ten program je takto sestaven. Pokud však je potřeba udělat si pauzu, tak si ji udělejte, to záleží na vás, na vašich možnostech. Někteří to cvičí s pauzami, někteří to prostě sjedou celé bez pauzy. To je na svědomí každého z nás. Kolik do toho kdo vloží, tolik se mu vrátí :) Když si po 10 dnech uděláte den pauzu, tak určitě o to, na čem jste pracovala, nepřijdete. Nebo i kdyby ta pauza měla být 1x za týden.
   Vždycky je lepší pro tělo pravidelnost, jak v jídle, tak ve cvičení. Takže ano, je lepší mít jakýsi systém a cvičit ve stejnou dobu během dne, ale chápu, že je to nemožné, ani já to nejsem schopna dodržovat, takže jak se to hodí, tak cvičím :) Moc to netlačte přes koleno, žádné stresy, neupínejte se na to, že něco musíte a že to cvičení nestihnete, nebo vás to položí dřív než začnete. V klidu. Pokud se na cvičení nebudete těšit, nebude to mít smysl :) Dle vaše příspěvku už teď cítím, že už teď se bojíte, že to nebudete stíhat .. říkám, cítím to tak :) žádné stresy.

   Vymazat
 26. Holky nemáte ponětí, kolik se tak cvičením spaluje? Vedu si totiž sebekoučink na stobu a netuším, k čemu to tak nejideálněji přirovat. Protože přece jen je to takový mix, abych se v tabulce nešidila, nebo naopak nepřeceňovala. Verča

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je fakt těžké. Někdo spálí i 300, někdo sotva 100. Záleží totiž na kondičce, výšce, váze, ale taky spousta dalších faktorech. Čím víc člověk váží k poměru k výšce, pak spálí víc, čím víc budou kilogramy ubývat, tím spálíš méně. Takže pokud měříš cca 170cm a vážíš 70kg, spálíš dejme tomu 200-250, pokud měříš stejně a vážíš 60kg, můžeš klidně spálit i 150 kcal. Na tohle je dobrej právě pulsmetr.

   Vymazat
  2. Právě o ten jsem napsala ježíškovi :) každopádně díky tak za ten odhad.. budu s tím nějak tak počítat. Právě jsem docvičila druhý jen a už mě to bavilo více (asi je to fakt navykový:D). Mám 165 cm, 67 kg (docela i nějaký ten sval). Tak uvidíme.. hlavně jsem zvědavá, jak půjdou (jestli) centimetry dolů. Jsem ráda, že jsem tento blog objevila. Díky moc Verča

   Vymazat
 27. mam dotaz pod clankem pises cvicte v obuvi...a to proc? :) cvicim bez obuti a problem to zadny neni treba s bolesti kotniku nebo tak :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No, takže asi půl měsíce, takže to teprve přijde. Na otázku proč cvičit s botama mám nejrozumnější odpověď asi tu, že si tím nezničíš zdraví. Pokud je to málo, tak pak nevím. Stačí si otevřít internet a člověk pochopí, že bez bot se cvičí snad jen jóga. Samozřejmě, že to chce vhodné boty, protože zranění si můžeme i v botách, teniskách, o kterých si myslíme, jak nejsou kvalitní. Chce to nakupovat klidně levnější, ale určené pro dané cvičení.

   když má člověk kaz v zubu, taky ho to nebolí hned, ale začne. Tak to prostě je, pokud s tím něco neudělá. Pokud chceš dál cvičit bez tenisek, nikdo tě hlídat nebude, a klidně v tom pokračuj. Ale vsadím se, že do fitka bys taky nešla bosky ;)

   Vymazat
  2. tak ja hraju uz sest let zavodne florbal ktery je na kolena a kotniky narocny protoze clovek beha po tvrdem povrchu a nici si tak klouby :) takze se zadneho podobneho zraneni tim ze budu doma cvicit bez bot nebojim :) jen jsem chtela vedet jestli to je kvuli nejake technice cviceni nebo tedy tomu zdravi :)...v tomhle ohledu bych se toho asi nebala :) ale dekuju za odpoved :)

   Vymazat
  3. já hrála 14 let závodně stolní tenis, taky jsem dělala tenis, basketbal... ale všechno z toho je jiný pohyb.

   Za odpověď nemáš za co, dělej jak myslíš :)

   Vymazat
 28. Chybí mi 7 dní do konce levelu 3 a po pravdě jsem u levelu 1 docela pohodvě dýchala, u 2 levelu jsem nadávala Jill, že je magor a u 3 levelu nadávám ještě víc :-). Přítel vždy přijde jeslti tam náhodou nemám někoho na návštěvě, ale já si povídám nahlas s Jill, že ji nesnáším, ale čím víc jí nesnáším, tím víc cvičím a baví mě to a sleduju vše co se týká jejího cvičení. Pokroky jsou vidět i nějaký ten úbyteček na váze jde dolů. Dokonce jsem sikoupila i protein Delite s čokoládovou příchutí a co říct - je výborný a nemusím ani ničím přichucovat :D. Tak už se těším až se vrhnu na další program, protože 30DS mě ničí, ale krásně ničí :-).
  Nikky díky za inspiraci a za krásný blog.

  OdpovědětVymazat
 29. Ahoj tak jsem taky začala cvičit s Jill. Dnes je to den 16 čili odporný level 2! Nesnaším všelijaké to pokrčování kolenou před nebo za sebe, prostě mi to nejde a nejde :( A nesnáším body twist vždycky po chvíli musím zastavit na popadnutí dechu, jinak mám dojem, že to se mnou sekne!

  OdpovědětVymazat
 30. NO nic - nedá se nic dělat - jdu do toho taky - je neděle ráno a já se sotva plazím po včerejším semináři Cvičení psů na míčích - a to cvičil ten pes - ne já - ale já su zničená jak cikánský hračky a bolí mě svaly o kterých jsem ani netušila, že je mám. Do jara musím být fit - hroši už nejsou v kurzu. Tak držte palec!

  OdpovědětVymazat
 31. Zdravím, tak už mě to také chytlo :). Mám jen dotaz, 3x týdně chodím do posilovny na kruhový trénink (1 hodina) a v tyto dny doma necvičím, myslím, že by to bylo moc. Je má úvaha správná? A ještě mi naše trenérka kladla na srdce, že jeden den v týdnu by měly svaly regenerovat a necvičit, což je také proti programu s Jill.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vaše úvaha je správná i vaše trenérka má pravdu :)) Když dnes někomu doporučuji program 30 Day Shred tak s tím, ať si alespoň jeden den v týdnu dá volno. Takže to je určitě v pořádku :)

   Vymazat
 32. Ahojky Nikki. Nedávno jsem se dostala ke cvičení s Jill. A vlastně halvně díky Tobě.Našla jsem n Tvé video s proměnou a pak i Tvůj blog. Je to úžasná proměna. Nepotřebuji hubnout. Chtěla bych jen zpevnit a posílit postavu a mít ji krásnou a pevnou. Zatim mám za sebou jen 5 dní 1.Level. Před otěhotněním s Verunkou jsem cvičívala doma taky. Takže nějakou kondičku mám. Těší mě. Že i po té době to tělo si na to po těch pár dnech vzpomnělo a cvičení je v pohodě. Cítím svaly, ale je to v pohodě zvládnutelné. Chci se zeptat, jakou váhu činek mám používat. koukala jsem, že často stačí 1,5kg. Stačí mi to nebo by byly lepší i do těch 2,5. Určitě bych chtěla posílit kompletně celou postavu. A i hořejšek by se mi líbil lehce osvalený, ale příjemně. Ne žádný Rambo. :) :) Jsem nahoře dost hubená a prsa nic moc. Takže to nevypadá moc hezky. Takže bych chtěla vypadat hezky zdravě i v tílku v létě. Ne jako kost a kůže. :) Nevím, jaké si koupit. Zatim používat PET lahve. Myslíš, že i pro mě je tedy to její cvičení dobré, že při něm moc nepohubnu, ale když nemám tolik tuku, tak spíš přidám lehce trošičku svalstvo, tam kde má být a pozvednout vše tam, kde to má být? Díky moc za jakoukoliv radu. Jinak mám 165cm a 55-56kg. Přemýšlela jsem i o tom proteinu. Já tomu masu taky moc nedám. Přesně jako ty jen kuřecí. Díky moc Martina

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj Marti, s každým cvičením se spalují navíc i kalorie, takže pokud nechceš hubnout a naopak si vybudovat trošku svalstvo, rozhodně přidej na jídle... Budeš-li vydávat energie víc než zbaštít, bude to mít bohužel pro tebe opačný účinek.
   Váha činek záleží vyloženě na tobě, pokud zvládáš 1,5 kg a cítíš, že bys zvládla víc, můžeš si přidat. Určitě bych ti doporučovala posilovat i váhou vlastního těla - kliky apod.

   Ať ti to jde :))

   Vymazat
  2. Nikki, díky moc za odpověď. No snažím se jíst pořád stejně. Žádné omezování. Takže tedy klidně něco málo radši ještě přidám, abych nehubla tedy. To bych opravdu nerada. Já si poctivě po letech váhu vydřela, abych měla víc. Paradox,co? :) :) Prostě budu pokračovat a uvidím, co se stane. Doufám, že to bude to příjemnější zjištění pevnějšího a zpevněnějšího těla. Díky moc a držím Ti pěsti, ať Ti vychází všechny cíle, co si dáš. A ty máš nakročeno na nějakou fitnesáckou soutěž? Nebo to vše jen tak pro sebe? Máš to hodně zmáklý. Určitě vím, kam juknut na další cvičení. Máš to tu překně s postřehy a tak různá cvičení. Takže se tady můžu inspirovat, co valstně za cvičení vůbec existuje. Třeba ta Zuzka, to jsem ani netušila, že nějaké takové cvičení je. :) Hodně zdaru . Díky Martina

   Vymazat
  3. Marti, žádná fitness soutěž, cvičím jen pro sebe :) Ať se ti daří.

   Vymazat
 33. nevzdávejte cvičení jen proto, že hned první den uděláte jen 3 kliky na kolenou.

  cez leto som vydržala päť dní, pred asi dvomi týždňami som si povedala, že to skúsim znovu, ked som si spomenula, že sa robia kliky video som vypla, avšak mi to nedalo a druhý deň som začala naplno a dneska som už na 16. dni:)

  OdpovědětVymazat
 34. tak já dneska odcvičila druhý den levelu 1, a musím říct že mě dost namotivovalo že se cvičí jen 30 minut a i tak jsou výsledky vidět. no zatím jsem si včera i dnes musela přidat ke cvičení asi další dvě hodiny, kdy jsem se snažila dát "dohromady" abych byla schopna normálního provozu...a ty svaly, ty teda cítím všechny :D no, doufám že se to co nejrychleji zlepší, protože jak se zase rozeběhne semestr tak bude čas fakt jenom na to cvičení a už ne ta dávání se dohromady :D :D

  OdpovědětVymazat
 35. Ahoj, mam za sebou 4. den a strašně mě tahají od prvního dne lejtka. Ja je mam celkem svalnata a další cm navíc fakt nepotřebuju, mam si dat prestavku nebo to prekonat a cvičit dál? Jak byly na tom tvoje lytka po shredu? Včera jsem byla ve fitku hodinu a pak si dala ještě jill a ve středu na lekci trampolinach ( potom jsem si už shred nedala- takže jeden den jsem shred nedělala ale myslím ze to vzhledem k jiné aktivitě nevadi)

  OdpovědětVymazat
 36. Ahoj Nikki, tak já mám za sebou 3 den 3 levelu a nic! Prostě nic! Cvičení mě baví, fakt se na něj těším, ale naprosto mě ubíjí, že nevidím žádný výsledek! Naopak, přes nohy zadek a boky jsem +1cm!! Naopak prsa -2cm a ruce -1cm! Je to normální nebo jsem jenom já divná! Když tady čtu, jak každému cenťáčky mizí tak bych brečela! Jím normálně, pravidelně, vypiju cca 3 litry denně a tělo stávkuje na špekách! Nechápu to! Nemáš nějakou radu.Díky Lucka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Víc se zaměř na stravování, jíst "normálně" nevím, co znamená :)) Cvičení tě evidentně tvaruje, záleží také kolik měříš, vážíš... má tělo vůbec co "sundávat"? :)

   Vymazat
  2. Normállně znamená 5x deně cca po 2,5 hodině :-D Podle jídleníčku, který dodržuji cca 1 rok od dietoložky.Ne tučné, hodně ovoce a zeleniny a večer lehké večeře! S tím tvarováním nevím, nevejdu se do kalhot :-(
   A sundávat mám co při cca 164 cm mám 63 kilo!

   Vymazat
  3. To se takto velmi těžko zjišťuje, kde je příčina. Pokud máš jídelníček od dietoložky asi rok, a cvičíš cca měsíc, nevím, zda jste společně na jídelníčku pracovali teď v poslední době. Jak energetický máš onen jídelníček v KJ nebo kcal za den? Na druhou stranu bych to zase až tak drastické neviděla a vydržela. On je ten druhý level 30 DS hodně na sílu, náběr svalové hmoty, po 3. levelu by se měly tuky podle mého názoru zase hýbat. Já bych vydržela, podle mě se ti to rozhýbe, vyzkoušej , co s tebou udělá ječtě ten týden, než to docvičíš. pokud se nic nehne, musí být chyba v jídelníčku.

   Vymazat
  4. Lucko, myslim ze je jen zazrak ze nekomu jdou cm hned po 23 dnech cviceni. Me samotne zacaly byt malinkate vysledky videt az tak po dvou mesicich. Pokud mas jidelnicek od lekare ktery dodrzujes rok a nejsou zadne vysledky, je neco spatne. Kolik mas nastaveno kj? Vsadim se ze min nez je bazalni metabolismus. Divim se ze si to s dr neresila uz driv, rok dodrzovat neco co nefunguje by se mi teda nechtelo:-(

   Vymazat
  5. Jsem to asi napsala trošku špatně, jídleníček jsem měla od dietoložky cca před rokem zhubla jsem cca 10 kg a teď už jen dodržuji zásady správného stravování, vyloženě sestavený jídelníček už nemám. Ale asi jsem ten typ člověk co prostě potřebuje dát tělu čas, aby se zmátořilo z prvního šoku, že po tolika létech začíná zase pravidelný pohyb :-)

   Shred mám za sebou a začla jsem s ripped in, budu začínat 3 week a začínám na sobě pozorovat změny, přes prsa jsem -2,5 cm, v pase -2cm a přes boky -1 cm, nohy a prdel zatím nic, ale jsem přesvědčená, že když vydržím tak se to také rozhýbá. Hlavně, ale výsledky vidím na břiše, je pevnější a není to už rosol. Takže rozhodně cvičím dál, jen u mě to tvarování jde sakra pomalu!

   Vymazat
 37. 6.2. jsem změnila stravu a od 11.2 sem začala cvičit 1lvl a dnes jsem se měřila a všude mám 2cm dole! Je to úžasné :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. :) Gratulace, ať to jde dál stejně tak dobře :)

   Vymazat
 38. Ahoj, mám velkou nadváhu, vlastně se už řadím do skupiny - obezita 1.stupně. Zhubnout se snažím už pár let, vždycky to jde trochu dolu a pak zase zpátky. Ale dnes(nevím, co se stalo, asi nějaká významná konstelace hvězd) jsem se do toho konečně obula! Jak jídlem, tak tímto cvičením. Mám za sebou první den s levelem jedna, jsem vyřízená, ale pyšná sama na sebe. Vždycky jsem nenáviděla pohyb(vždycky jsem byla kulička). Opravdu jsi mi dala svým blogem mega motivaci a děkuju za ni! snad se budu moci ozvat za pár dní, že jsem poctivě denně věnovala svému tělu 30 minut s Jillian. :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to je super zpráva, ať se moc daří i v dalších dnech :))) Držím palce!!!

   Vymazat
 39. Od pondelka začínam :) mám 174cm a 60kg:) neskutočne sa teším.

  OdpovědětVymazat
 40. Tak já si nejprve náhodou našla p90x a úplně mě to nadchlo.. Jela jsem diskuze a blogy a šla do toho, fittestjsem nedělala protože jsem již měsíc chodila obden do fitka na půlhodinky kardio plus hodku posilování.. A a strašně mě to bavilo a tony byl taky báječný.. Když jsem četla o jilian říkala jsem si jaké to musí být leharko jen půl hodky denně.. No a první týden za mnou a přišla odpolední směna a na tu hodinu až hodinu a půl mi prostě nevyšel čas, takže jsem se teď týden flakala a začala jsem pokutovat po jilian, koukala jsem na tvůj blog a tvé proměny a zřejmě ty jsi byla tím že jsem se pro jilian rozhodla a když jsem dnes zapinala video taky mi cukali koutky že to bude pohodicka. A světě div se, ze mě lilo jako při p90x!!! Ba co víc, bolí mě celé tělo! Je tedy fakt že jsem nevěděla jaké vzít činky a vzala jsem 2,5 kg takže to byl možná prepal ale jinak jsem moc spokojena.. Zítra nařizuji budicka o půlhodinky dřív a už se těším na day 2 )) pa Jana

  OdpovědětVymazat
 41. Mam takovy dotaz. Vcera byl muj 5 den level 1 ale dneska se bohuzel necitim nejlip, neco na me asi leze, mam tedy po vylezeni zacit uplne znova nebo jet 5 dni level 1 a pak najet na level 2? Hodne me to stve, protoze vcera jsem uz mela pocit ze to zvladam a navic mi to prislo nejake kratke :D.
  Dekuji za odpoved
  K.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kvůli jednomu dni začínat znova? :) Co kdybyste byla na konci celého programu? :))) Normálně si dejte pauzu a pak pokračujte :) Hodně štěstí :)

   Vymazat
 42. Ahoj Nikky, moc ti fandim, cvicim diky tobe uz nekolik mesicu a citim se skvele. Taky jsem zacinala na 30DS, ale kdyz nad tim ted zpetne premyslim tak nechapu jak jsem to mohla vydrzet:-))) 10 dni to stejny cviceni???:-))) To uz ted nedelam ani nahodou, cvicim kazdy den neco jinyho (vetsinou Boba), nebo si jdu zabehat, zaplavat a citim se perfektne, postava se formuje, jsem mnohem pevnejsi a silu mam mnohonasobne vetsi. Vzpominam jak jsem na zacatku 30DS neudelala ani jeden pansky klik a dokonce skoro ani damsky:-) Nikky musim rict, ze te obodivuju i za to, jak trpelive si furt dokola odpovidala na stupidni dotazy typu "co mam ted cvicit kdyz jsem dodelala 30DS?" Jsi proste skvela, budu te sledovat dal, tesim se i na miminko (tvoje:-) Hodne stesti!!!

  OdpovědětVymazat
 43. 30DS mám už za sebou. Nikdy nezapomenu na první den, kdy jsem šla z tělocvičny, nohy se mi klepaly celou cestu a ještě doma po půl hodině odpočinku, o rukou ani nemluvím :) Nikdy nezapomenu na 3. den prvního levelu, kdy jsem si nemohla sednout na záchod a sejít schody ze školky. Hodně mi to dalo a když už jsem se trošku zapracovala, přišel level č. 2. Jiná sestava cviků, hrozná bolest krční páteře, bolest úplně jiných svalů. A opět stejně jako u 1. levelu, jsem se sotva rozkoukala a přišel level 3. Ten se mi líbil ze všech nejvíc. Jedničku jsem nesnášela, ale to asi spíš proto, že jsem nebyla zvyklá se hýbat. Začínala jsem s 89kg, nyní mám o 2kg míň, což není moc, ale zato o 10cm méně přes všechny partie. A to za to stojí :) Přihlásila jsem se do Proměny 2013, abych měla další motivaci. Nyní jsem se pustila do Ripped In 30 a chci zkusit Zuzku Light.
  Všem přeji hodně štěstí a opravdu vytrvat. Moc dobře vím o čem Nikky píše. A stejně jako její první slova, že vše zvládne, že to vypadá jednoduše.... opravdu to jednoduché není :)

  OdpovědětVymazat
 44. :) Já sem u levelu 2 a musím říct,že ta baba mi je strašně sympatická a už teď jí platonicky miluju. :D Ona umí tak skvěle podpořit a motivovat. :) Po tomto týdnu začnu s level 3 a už teď se na něj těším vždycky sem na sebe pyšná,že to odcvičím a musím říct,že začátky byly zlo. :)

  OdpovědětVymazat
 45. Tak ja jedu shred po druhe.dokoncila jsem ho loni a letos jsem se k tomu vratila.ptz jsem trosku vypadla z formy.je to sranda.ale ted me druhy level bavi moc a moc.

  OdpovědětVymazat
 46. Ahoj Nikki, neni to zatim moc dlouho co se snažím změnit svoje tělo i stravu, myslím si, že stravu docela zvládám, ale tápu ve sportu. Myslíš že tento program od Jill by byl vhodný pro mě pokud mam docela velkou nadváhu a potřebuji hubnout hlavně v tucích? Myslím, jako kvůli tepové frekvenci. Díky.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano je, ale dávala bych pozor na napětí v kolenou, tedy na zátěž, nevím, jak moc velkou nadváhu myslíš, ale vždy je dobré si dávat pozor na správnost provedení, tam to nejvíc vázne u spousty cvičících... (dřepy, výpady). Chce to pořádně koukat na video a na provedení cvičitelek. Když budou kolena bolet, uber při poskocích a choď například na místě s koleny nahoru, ať to má záběr, takovej vojenský pochod :) Ať se daří :)

   Vymazat
 47. Jillian rocks! Nedávno jsem se tu ptala na nápad na cvičení po zranění kolene, ale už dalšího hledání netřeba. Poprvé jsem 30day shred začala cvičit vloni na podzim a bohužel nedocvičila, protože jsem si rupla zkřížený vaz v koleni. Po tom, co mě v lednu rozhýbali na rehabce o něco víc, jsem se do 30day shredu pustila znovu. Cvičila jsem ještě lehčí než tu nejlehčí verzi a co nešlo vůbec jsem modifikovala podle toho, co mě na fyzioterapii naučili. Říkala jsem si, že to nemám šanci se dát do formy, natož něco zhubnout. Světe div se. Dneska jsem našla svoji tabulku z ledna a jsem o 2-3kg lehčí a 5cm hubenější! Takže jsem se pustila do "své" verze ripped in 30 a náramně jsem se bavila! A ještě jsem si vzpomněla na něco. Když jsem před 3mi týdny dělala rozcvičku své skupině na začátek soustředění (pak jsem už jen šéfovala, protože tančit ještě fakt nemůžu), použila jsem většinu cviků od Jillian + pár svých a to ve své "kriplverzi". Větší polovina těch průsvitných slečen to nedávala a já si říkala, jak je já, tlustá matka poporodu a se zraněním, budu nudit. Jak jsem na to mohla zapomenout?! Proč a za co si sakra pořád nadávám?! Učím se tedy i mít se ráda a tvůj blog je mi i pro toto obrovskou inspirací. Díky! Takže ženský, hurá do toho!!!
  Bubbleblue

  OdpovědětVymazat
 48. Zrovna v téhle chvíli cvičím program 30 DS, zatím level 1. Strašně mě to baví a na každé další cvičení se těším čím dál tím víc. Po přečtení téhle recenze jsem nabuzená na maximum a zítra dám do svého výkonu aspoň tisíc procent. :-) :-) Jillian je skvělá a autorce díky za přínosný článek. Tak ČUS BAMBUS! Nikola(la)
  PS: Jsem přihlášená do Proměny do léta, tento příspěvek mne pořádně namotivoval, cítím že s Jillian a Nikki to zvládnu. Dík. :-)
  http://fitandslimblog.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
 49. Ahoj všem, též jsem začala cvičit 30 day shred, jsem v půlce celého cvičení a ke konci prvního levelu mě začaly ze cvičení bolet kolena. Snažím se soustředit na správné provedení cviků podle Jillian, nadváhu nemám a úplný lenoch jsem před tím taky nebyla. Ráda bych se vás zeptala, jestli vás nepotkal stejný problém a jak jste to řešili? Já jsem si dala den pauzu a pokračovala, přestože to není ono a klouby mě stále pobolívají. Díky Mili

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mili, já mám zraněné koleno, takže problém podobný. Já to dělám tak, že do dřepů nejdu tak dolů. Dělám ještě lehčí verzi než Anita, ale snažím se dělat cviky opravdu poctivě. Protože jich nestíhám tolik co ony, občas si video i zastavím, abych to dohnala. Každým dnem sílím, takže level 3 jsem dělala už skoro celý na úrovni Anity. Některé skákací cviky jsem vyměnila za jiné nebo spíš jen přenášela váhu. Např. jumping jacks jsem ze začátku neskočila vůbec a tak jsem je dělala postupně. To znamená napřed úkrok(až skoro skůček) jednou nohou do strany, pak druhou, pak první nohou zpět a druhou zpět. Tempo jsem postupně zrychlovala. Přeskoky přeš švihadlo jsem taky ze začátku dělala střídavě a spíš jsem se jen nadnášela. Teď už udělám malý výskok, ale dvojitý skok ještě dlouho nedám. V levelu 3 dělají poskoky z roznoženého podřepu (little hops). Ty zatím nezvládnu a tak jsem si vypůjčila cvik z week 1 ripped in 30. Roznožím do mííírného podřepu a cupitám na místě. Po posílení postupně zrychluju. Pro kolena je nesmírně důležité posílit stehenní svaly. Ty pak pomůžou odlehčit zátěž kolenům. Já mám kilová kotníková závaží a dělám izometrická cvičení na stehenní svaly. Večer před Tv si správně sednu (rovná záda, hluboké dýchání, rukama se držím židle). V kyčli i koleni mám 90° a pak pomalu natahuju jednu nohu, dolů a pak druhou. Vy padá to jako nuda, ale já těch opakování udělam skoro 100 na každou nohu. Pak overball mezi kolena a tlačím stehna k sobě. Ovážu si kolena s overballem cvičební gumou (to už sedím na zemi) a tlačím zase stehna od sebe. Lehnu si na břicho, cvičební gumu uvážu na chodidlo a druhý konec ke stolu nebo gauči a v koleni nohu přitahuju k zadečku a zase natahuju. Závaží mám na kotnících celou dobu. Všechny cviky se provádějí hrooozně pomalu a plynule. Snad se z toho komentáře dalo pochopit (v případě zájmu dovysvětlím), co cvičím a snad to někomu taky k něčemu bude.
   Bubbleblue

   Vymazat
 50. Holky cca 2 hodiny po docvičení( poté i po jídle ) mě neskutečně hřeje břicho, že by se ty tuky opravdu pálily? :D Ale nemyslim tim, že bych si na něj sáhla a ono hřálo, ale tak pocitově :-)....máte to taky? Nebo už mám z toho cvičení halušky? :D

  OdpovědětVymazat
 51. Začala jsem cvičit s Jillian někdy na konci února, měla jsem v tu dobu zkouškové a po zkouškách, tak byl ideální čas začít. Neskutečně mě to chytlo, změnila jsem stravu a byla spokojená. Další týden však začala škola a práce a čas by pryč a nedovolil mi cvičit každý den. Snažila jsem se cvičit co nejčastěji, ale někdy to vyšlo tak 2x týdně. Mrzí mě to, výsledky nejsou ohromující. Nelenošim ale, a když to jde, ihned jdu cvičit. I přesto ale 10 dní/level cvičím 14 a vice dnů. Jsem v půlce level 2 a už je 14.března. A řeknu vám, začatek leve 2 mě baví, ale pak jdou činky a nohy nahoru a dolu a já to nenávidim :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Najít si jakoukoli chvilku na cvičení je lešpí, než si ji nehledat vůbec :)

   Vymazat
 52. Nikki, dopředu se omlouvám, pokud už byl tenhle dotaz zodpovězem (já jsem ho přes poctivé hledání nenašla), ale včera jsem začala používat aplikaci "jídelníček" na kaloricketabulky.cz, která sama počítá příjem/výdej po zadání jejich názvu, eviduje obojí (hezká apka)za celý den, týden, rok....Je tam v aktivitách i Jill a nechce se mi věřit, když uvádějí hodnotu přes 370 kcal spálených za 30min 1. levelu. Je to možné? Děkuju mockrát. Hezký den. Renata.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já nevím, kde kdo na tyhle hodnoty chodí, to je děs, protože u Jill spálím asi tak polovinu z toho, co je tak uvedeno. Neříkám, že to není nemožné, ale taková kalorická spotřeba dle mého odpovídá tak 100 kg ženě na výšku 160-170 cm... tělo spaluje každé jinak a uvádět takové věci mi přijde úplně zcestné a zavádějící :( a ve výsledku to nijak nikomu nepomůže :( jinak kaloricketabulky.cz jsou určitě tam, já si tedy nikdy nic nezapisovala, ale je tam fakt skvělá databáze potravin a už se i tady na blogu několikrát zmiňovala a je o ní tady i článek... ale je to dávno :)

   Vymazat
  2. Děkuju moc. Stokilová naštěstí úplně nejsem (174/72) a taky mi to přišlo moc. Zvlášť, když jsem cvičila večer, potom zadala cvičení do tabulky a ono to na mě vyrukovalo, že jsem tím pádem hluboko pod denním příjmem a já, Tvými apely na dostatečný příjem poučená a jich dbalá, zpanikařila, jestli se mám ještě jít nacpat :-). Tak moc děkuju za odpověď a všechny úžasné rady a skvělou motivaci nás všech tady....Krásný víkend.

   Vymazat
 53. Pár dní přemýšlím, že vyzkouším cvičit podle Jillian. Pochopila jsem že jsou 3 levely a každý se cvičí 10 dní. Znamená to tedy, že 10 dní po sobě budu cvičit ty stejné cviky?

  OdpovědětVymazat
 54. Ten popis "právě vstala z gauče" na mě přesně sedí :-D Takže jsem se do toho taky dala! Dneska 7.den level 1 :-) První den jsem zvládla jen půlku, to bylo maso teda! ale další dny už celý :-)
  Jen to jídlo mi nejde dodržovat(jinak řečeno jsem lempl a nesnažim se) :-((( Snad budou nějaký změny i tak...

  OdpovědětVymazat
 55. Ahojte, dneska jsem docvičila 30 day shred a musím uznat, že takhle dobrý pocit jsem ze sebe už hooodně dlouho neměla. Výsledky jsou znát hlavně na centimetrech a to hned zlepší náladu, když vidíte, že vám ty upnuté kalhoty málem padají:). Na každé cvičení se těším a i když při cvičení na Jill nadávám, stejně ji mám ráda:D
  Cvičení a zdravému živ. stylu zdar;)T.

  OdpovědětVymazat
 56. Ahoj Nikki :) , prosím tě, chápu to dobře,že každý level(1,2, s 3) cvičím 10 dní, a po to mco docvičím 3 tak jedu odznova 1???

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dobrý večer, docvičila jsem 3tí level s Jill, můžete mi prosím prosím poradit, nebo napsat nejaky typ na další cvičení, přijde mi zvláštní abych jela opět všechny tři levly po 10ti dnech? Předem Vám moc děkuji;)

   Vymazat
  2. Každý level se cvičí deset dní. Poté můžete cvičit cokoli z nabídky DVD Jillian Michaels - viz výše v menu "popis a přehled DVD"

   Vymazat
 57. chci se zeptat jestli tito cviky jdou cvičit ..
  1 level - 30 dní
  2 level - 30 dní
  3 level - 30 dní
  příjde mi to totiž strašně krátké..
  Děkuji za odpověd a blahopřeji jak jste vypracovala vaše tělo jedna velká nádhera :)...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. S tímhle systémem se setkávám docela často a přijde mi zbytečný a právě zdlouhavý. Smyslem celého cvičení je co nejčastěji měnit cvičení. Obvykle po 14 dnech si tělo na cviky "navyká" a nemá touhu se měnit, a tak se dělá onen šok, že dřív, než si tělo na to zvykne, začne se cvičit něco jiného.

   Měsíc je sice krátká doba, ale ne tak krátká na změny. Protože hlavní je jídleníček. Po měsíci tu máme třeba Ripped in 30 a další.

   Pokud chcete 90 denní program, doporučuji spíše Body Revolution, kde je celkem 15 tréninků, které se střídají a ne 3. To má pak smysl :)

   Vymazat
 58. Já jdu zítra na level 2, tak uvidíme! .)

  OdpovědětVymazat
 59. Ahoj všichni. Právě cvičím od Jill Body Revolution a musím uznat je to záhul :-) koukala jsem, co budu cvičit dál a zaujal mě 30 day shred. Chci se zeptat, těch 30 dnů se cvičí bez přestávek? Nebo je to jako u Body Revolution 6 dnů cvičení a neděle odpočinek?
  Díky za odpověď. Mějte se a hodně úspěchů všem :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahojky, přestávky si dělej stejné, jako jsi zvyklá u Body Revolution :)

   Vymazat
 60. Ahoj všichni! Chci se zeptat, taky vás u 30 day shred tak bolí holeně a lýtka??? Včera jsem cvičila první den levelu 2 (a myslela jsem, že vypustím duši!!). Již během levelu 1 mě strašně začaly bolet především holeně a někdy se přidaly i lýtka. Nejhorší to je hned po cvičení, to prakticky vůbec nemůžu chodit, ale tak za hodinu se to zlepší. A také v noci, když vstávám k malé, tak je to makačka-vstát. Chodím pak mírně řečeno jak "nadrbanej kačer" :-))) Co myslíte, mám si dát třeba den pauzu nebo ve cvičení pokračovat a bolest překonat a doufat, že dalším cvičením odezní sama?

  OdpovědětVymazat
 61. Dobrý den, chci se zeptat, chci zkusit taky 30 day sherd, ale přitom bych ráda chodila i do posilovny... mám to nějak střídat nebo mám tu posilovnu přidávat třeba obden k tomu cvičení? jsem úplný amatér co se týče veškerého pohybu. Ten mám jen v práci (ta mě zabírá hodně času). Poradíte mi nejlepší alternativu? Kelly

  OdpovědětVymazat
 62. Ahojky všem, tak jste mě teda ukecaly... :-) Od zítřka začínám s Jill. Dočetla jsem se o ní teprve včera a po tom, co jsem si to tu pročetla jsem rozhodnutá do toho jít. Jsem zvyklá běhat denně cca hodinku, někdy dvě, když je čas, tak zkusím změnu. Moc vám děkuji za doporučení a povzbuzení :)

  OdpovědětVymazat
 63. No já do toho jdu, už jsem se svým tělem totálně zoufalá. Ale bojím se, že to nezvládnu, Ty jsi je motivovala jak? :)) Jsi úžasná!

  OdpovědětVymazat
 64. Tak, první cvičení s Jill mám dnes za sebou. Vzhledem k tomu, že mám smysl pro "drastický humor" dala jsem si před tím hodinku na orbitreku, abych se zahřála.... No, myslím, že nemusím popisovat, co následovalo... Myslela jsem, že vypustím duši, ale zvládla jsem to. Jill je fakt skvělá. Ta půlhodinka utekla hrozně rychle. Než jsem se stačila vzpamatovat a popadnout dech tak byl konec. I děti se hrozně pobavili, když se zpocená maminka lopotila po obýváku. Už se těším na zítřek a na další cvičení :-)

  OdpovědětVymazat
 65. ahoj, taky jsem se do toho pustila, dnes zacinam level 2 .. fandim všem, co s timhle začli,je to supr,moje pokroky zatím bez fotek tobehelga.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
 66. Tak ta dvojka je pekny zabijak....som sa prichytila ako nadavam notebooku, teda Jillian, ci je normalna :D

  OdpovědětVymazat
 67. Monica: také si pamatuji pár peprných nadávek :D

  OdpovědětVymazat
 68. Ano, také mám potřebu si vylejt srdce a zanadávat si, že level 2 je šílenej. Když už si po jedničce člověk myslí, že není úplná lama, tak plesk! dostane do od L2 jak facku. Jsem tu po docvičení zhroucená na zemi a sbírám síly se doplazit pod sprchu. Ale jinak je fakt, že po L1 už výsledky jsou, a cm i kg z tuků mizí. Takže motivace s tím nepraštit je. Tak držím palce i všem ostatním, ať nás motivace neopouští a ať jsou z nás brzo lepé děvy s nožkama jako srnky (a tím nemyslím křivýma a chlupatýma:)!

  OdpovědětVymazat
 69. Dneska jsem začala L2... L1 byl v pohodě a v posledním dnu už jsem se ani moc nepotila, ale dneska u L2 jsem nadávala... Měla jsem vztek, ale na konci jsem se musela prostě pochválit, že jsem ho zvládla. Jinak jsem zcela nadšena.. Mám váhové i cm úbytky a jsem na tom líp jak fyzicky tak i psychicky!! Rozhodně doporučuji!!

  OdpovědětVymazat
 70. Právě dneska jsem začala třetí level, takhle spocená jsem hodně dlouho nebyla, ale taky mi přišel fajnovější než ten druhej. :) A Nikki, tvůj článek je fakt skvělej! (dej na mě, pracuju v oboru)

  OdpovědětVymazat
 71. akurat som si pozerala Level 1, ze by som ho zacala cvicit po odovzdani Diplomky, ked tu Jillian vsetci tak ospevuju.porovnat to s FitnessBlenders ktorych cvicim, ale pozeram ze Level 1 je len 1polhodinove video?? myslela som ze na kazdy den ine cvicenie, teda 10 videi v Leveli 1...nenudi Vas to dookola to iste 10 dni? :)

  OdpovědětVymazat
 72. moc hezká recenze :) Dnes jsem odcvičila první lekci z levelu 3 a začínám si dělat starosti jak pokračovat po ukončení. Nemáte někdo nějakou radu? Děkuji moc a hezkým tělům zdar! :)

  OdpovědětVymazat
 73. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 74. Ahojte, zaujalo ma civčenie s Jillian a chcem začať ale potrebujem pár rád na začiatok. Cvičila som Cindy Crewford, a nepoužívala som činky, ale cítila som to aj tak, stačí mi keď použijem dve 0,5 l flaše vody, či je to málo? Musím držať dieétu, meriam 168 cm a vážim 57 kg, len mám na svoju postavu dosť veľké a neforemné stehná, tak by som chcela hlavne spevniť ale i schudnúť z nich. dakujem

  OdpovědětVymazat
 75. Sjuzn: pokud stačí 0,5 l flašky, tak určitě v tom pokračuj, až ti přijde 0,5 l málo, můžeš navýšit.

  Nevím sice, proč potřebuješ držet dietu ;) jednak bych ti to při cvičení nedoporučovala, měla bys mít na cvičení sílu a ne se vyčerpat, jez normálně 4-5x denně, nejez sladké a tučné věci jako salámy nebo čipsy, nepij sladké nápoje a to postačí samo o sobě. Všechno ostatní tělo potřebuje, takže mu nic neupírej, jinak ti nebude fungovat tak, jak má ;) A to přece nechceš, že ne :) Stehna určitě zformuješ cvičením, doporučuji zařadit jeden den v týdnu např. švihadlo, běh - intervalovým tréninkem (30 vteřin cvičení 10 vteřin pauza a takto to dělat třeba 15 minut - 30 minut). Takové kardio cvičení je prima na spalování tuku, které nás ženy trápí :) Hodně štěstí!!

  OdpovědětVymazat
 76. Je to úžasné právě dnes jsem docvičila a jsem na sebe neskutečně hrdá. :) A tvůj blog je perfektní díky že jsi mě s Jillien seznámila :))

  OdpovědětVymazat
 77. Ellen, i já se s Jillian seznámila díky jakémusi blogu, takže je dobře, že jsem mohla být v tomto případě prostředníkem já :) Ať ti to s Jill jde :)

  OdpovědětVymazat
 78. Ahoj Nikki, jsem opět zde a opět jsem ráda za tvůj blog. Tuhle jsem četla jeden z článků o stravování a úplně jsem se v něm viděla :-) 30D shred jsem docvičila sice už před měsícem, ale teprve včera (po docvičení Ripped in 30), jsem se dostala k jakési bilanci. Musím říct, že "Ripped" se mi líbil víc, ale na začátku bych ho asi nedala...po dvou měsících se váha sice moc nehnula - o 2,5 kg (směrem dolů, samozřejmě). Ale to jsem ani nepotřebovala, spíš vytvarovat a zbavit se pár nevzhledných míst, které mi naskočily po hormonální léčbě (poslední rok a půl jsem kvůli zdravotním problémům nedělala skoro nic, i běhat jsem musela přestat, nebyla prostě síla). A to se daří víc než skvěle. Od třetího levelu jsem si přidala navíc ještě rychlovky na zadek nebo břicho (Boba, P90X, kettlebell swings...) a tak 2x-3x týdně k tomu běhám (jen krátké 5-7 km). A začínám se zas konečně cítit skvěle. Momentálně jsem od předevčírem, co jsem skončila s "ripped" tak trochu "bez plánu", včera jsem si dala první level 6 weeks 6 pack a glute challenge od Boba, a dnes jen druhý level 6W6P (večer chci jít ještě běhat). Ale co zítra, nevím. Z cvičení P90X se mi líbí pár věcí...kromě abb ripper je to core synergetics, cardio a plyo, koketuji hodně se Zuzkou Light, ale moc nevím, kde začít. Asi budu improvizovat podle nálady :-) To jsem se rozepsala...ještě jednou zrdravím, a doufám, že se máte s bříškem dobře.

  OdpovědětVymazat
 79. Ahoj Luci, děkuji za milý komentář :) Zkus se, co se týče Zuzky, mrknout na můj druhý blog, kde je návod, jak se Zuzkou LIght cvičit a taky jakési rozřazení workoutů dle náročnosti nebo zaměření. Možná ti to pomůže v rozhodování, jak kombinovat :)
  zuzkalight.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
 80. Ahoj Nikki. Díky tvým stránkám jsem objevila nové cvičení a úplně jsem mu podlehla.Nejsem ve cvičení začátečník (chodím září-květen na zumbu, posilovna, aerobik s posilováním - v létě radši sportuji venku), ale když se na mě někdo podíval tak nevěřil, že tak cvičím. Při výšce 168 cm jsem měla 82kg a dolů se váha nehla, spíš na opak :( Dnes budu cvičit poslední 10 den Levelu 2 a cítím se úžasně!!!!Ty cm jsou oprvadu znát. A hlavně když mě někdo potká na ulici tak si toho hned všimne a chválí. Díky těmto výsledkům jsem začaly cvičit i mé dvě kolegyně. Opravdu děkuji za skvělé stránky a motivaci!!!!

  PS:Přeji hodně štěstíčka a radosti z miminka :)

  OdpovědětVymazat
 81. Supr článek, který mi ukázal (a nejen tento) svičení s Jill.
  Cvičím 15tý den a zatím nevidím žádné změny, ani nejsou zatím měřitelné (žádná změna na cm), tak jsem zvědavá, zda po dokončení přece jen změna bude, nebo jsem vyjímka:(

  OdpovědětVymazat
 82. Leni: jsem ráda, že Jill pomohla, ať se ti moc daří :)

  Mawe: nejsi výjimka. Ale pokud nejdou ani po 14 dnech cm dolů, zkusila bych zvážit, zda je vše v pořádku v jídelníčku. Ten za objem tělo zodpovídá z 80%. ;)

  OdpovědětVymazat
 83. Díky moc, Nikki, už jsem tam předtím také koukala, nějak jsem si nemohla vybrat :-) Ale už jsem to všechno poctivě prošla, a myslím, že už mám celkem jasno. Včera byla improvizace, po hodině tenisu s trenérem jsem byla jaksi neuspokojená:-), tak jsem dala ještě Ab Ripper a pár desítek kliků a večer lehkých 5 km běhu. Dneska jsem si dala pohov, jen P90X Stretch na protažení. A zítra...Zuzka!

  OdpovědětVymazat
 84. Ahoj.Je mi 13 a chci zformovat postavu (162cm na 52kg).7.den cvičím jill lvl1,a žádné výsledky pochopitelně ještě nejsou,ale nevadí :) cvičení mě baví,ale při dřepech mě píchá v kolenou (snažím se je dělat správně).Chtěla jsem se zeptat jestli musím držet nějakou extra dietu, nebo stačí abych omezila sladké,mastné,tučné...aby byly nějaké viditelné výsledky.
  PS.mám celkem slušný břicho,ale nohy a zadek jsou trochu oplácanější.Mohly byste mi prosím doporučit nějaké cvičení jako je 30DS,ale s větším zaměřením na ty nohy? :)

  OdpovědětVymazat
 85. nikki finn - myslím, že v jídelníčku snad žádná extra děs věc není... ale budu si teď nechávat zpracovat nízkocholesterolový, tak by měl být i jinak vyvážený, tak uvidím. Paradoxně skoro nic takového, co je na cholesterol nevhodné nejím... Zhubnout nechci, ale doufala jsem, že díky Jill se třeba trochu vytvaruju:)

  a to si dávám k tomu tak obden až dva obdny třeba ještě 10-15min z kickbox workoutu nebo 6pack in 6weeks.

  OdpovědětVymazat
 86. Ahoj. prosím vás dají se stáhnout někde titulky ke cvičení od Jill? Děkuji. Zuza

  OdpovědětVymazat
 87. Holky, chtěla bych se zeptat. Nevím jestli to tady už nebylo řečeno, ale nevíte kolik Kcal spálím za tu půl hodinu cvičení? Cvičím 30 day shred :)

  OdpovědětVymazat
 88. Luci, to ti nikdo nepoví. Někdo spálí 150 někdo i 500. Záleží na mnoha faktorech, věk, kondice, úsilí, náročnost, váha jedince, svalová hmota, apod. :)

  OdpovědětVymazat
 89. Nikki, mám 71 kg, 173 cm a myslím si že pod tím tukem kterým mám oblepené tělo mám ještě trochu svaly, jezdila jsem 7 let na koni takže ten základ tam je :D ale štve mě že nevím kolik spálím no.

  OdpovědětVymazat
 90. Ahoj, chtěla jsem se zeptat, jaký program bys mi doporučila jako úplně první pro úplnýho začátečníka, co se posledních několik let vůůůůbec nehýbal :D Jestli tento, Ripped in 30 a nebo Body revolution. Vím. že v tom posledním je i nějaky nultý týden, který asi slouží k nastartování, takže možná je tohle pro začátečníky bez fyzičky a bez svalů jako dělané. Co myslíš, jít do toho postupně s Body revolution nebo se pustit na 30 day shred?zacatkem února jedu navíc do teplách krajin, takže by nebylo na škodu, kdyby to do této doby bylo trošku vidět..

  OdpovědětVymazat
 91. Kdybych začínala de facto úplně od začátku, vybrala bych si Body Revolution :) I bez nultého týdne, ten není povinný ;)

  OdpovědětVymazat
 92. Ahoj Nikki, doma mám DVD od Jillian-30 Day Shred a můžu říct, že je to fakt záhul :D. Jsem na tom stejně jako ty kdysi. Dost dlouhou dobu jsem si ''válela šunky na gauči" :D a když jsem začala cvičit s Jillian, tak mi první den cvičení připadal jako nejhorších 28 minut v mém životě. Mám před sebou ještě dlouhou cestu, ale doufám, že až docvičim celý její program, tak uvidím nějaké změny :) Každopádně chci Ti poděkovat za článek a vůbec za celý blog, protože tady najdu vše co potřebuji :)

  OdpovědětVymazat
 93. Ahoj, chtěla bych se zeptat, jak postupovat, když jsem odcvičila 3dny 30 days shred a pak dva dny necvičila.zacit odznovu? Celych 30 dni nakonec stejne netihnu odcvicit, 6. února letim na dovcu takze na poslední chvili se snazim zachranit co se da :D

  OdpovědětVymazat
 94. Ahoj Nikki,chtěla jsem se tě zeptat, jestli bych měla cvičit ráno nebo večer?

  OdpovědětVymazat
 95. Je to jedno :) Ale nejlepší je vždy v jednu a tu samou dobu :) pokud ti to ale nevychází, vubec to nevadí, důležité je se hýbat :)

  OdpovědětVymazat
 96. Ahojky, taky jsem začala cvičit Jillian, ale zajímá mne, jaký je rozdíl mezi dvěma různými levly 1. Našla jsem level 1 s culikem Jill a level 1 s rozpuštěnými vlasy..? Cviky se liší. A taky co cvičit po tech splnenych 30ti dnech? Zase nanovo level 1? Díky Bara

  OdpovědětVymazat
 97. Ahojky, taky jsem začala cvičit Jillian, ale zajímá mne, jaký je rozdíl mezi dvěma různými levly 1. Našla jsem level 1 s culikem Jill a level 1 s rozpuštěnými vlasy..? Cviky se liší. A taky co cvičit po tech splnenych 30ti dnech? Zase nanovo level 1? Díky Bara

  OdpovědětVymazat
 98. 30 Day Shred je podla mna skvely sposob, ako svoje telo naucit na kazdodenny pohyb. Ked to zvladnete, zistite, ze ste pripraveni na nove a stale vacsie vyzvy :) Inak ked este stale niekto nevie, kde sa da 30 Day Shred pozriet, tu su vsetky 3 levely :) http://chudnutie24-7.blogspot.com/2014/02/jillian-michaels-30-day-shred-30-dnovy.html

  OdpovědětVymazat
 99. Ahoj. Chci se jen zeptat, jestli si myslíte, že tohle cvičení je vhodné i pro hubené. Já rozhodně nepotřebuju hubnout na váze (spíš opak), ale potřebuju se hýbat, získat fyzičku a hlavně mít trochu svaly. Tohle cvičení mě baví, mám za sebou 1. den a málem jsem u toho umřela :D Ale mám strach, abych nezačala nějak moc hubnout (i když u mě snad ani není co hubnout :D) Opravdu budu ráda za radu. Díky moc :) Kája

  OdpovědětVymazat
 100. Kája: stačí, abys dostatečně jedla a oproti normálu navýšila příjem v jídlem, pak hubnout určitě nebudeš. POkud ano, známka, že máš opět přidat na jídle :))

  OdpovědětVymazat
 101. Ahoj, už mám za sebou 3 levely 30 day shred a nevím co ted? :-) Jestli znovu od 1? Díky moc za radu!

  OdpovědětVymazat
 102. Proč od jedničky? Ty se chceš výkonnostně vracet? :)

  Vyber cokoli jiného, ať ti to dá zabrat. Klikni nahoře na JIllian Michaels, je tam rozpis DVD a recenzi.

  OdpovědětVymazat
 103. Dneska jsem se konečně vyhecovala, Řekla jsem si, už musím se sebou něco udělat, je prvního, bude se ti to hezky počítat. Tak jsem začala s tímhle programem a už těď mě bolí nohy. Ale pekleně. Ne že bych se předtím vůbec nehýbala, ale tohle prostě jiný kafíčko. Tak snad to vydržím a nevzdám to. Rozhodně je fajn si přečíst, že tak někdo taky začínal, cítil se úplně stejně, ale to ty určitě víš, protože nám všem ostatním dodáváš odvahu. :)

  OdpovědětVymazat
 104. Ahoj Niky! Tvůj blog sleduji už dlouho a vždy mě velice motivuje.
  Po delších zdravotních problémech jsem opět začala krom bruslení a badmintonu cvičit s Jillian.
  Jen jsem se chtěla zeptat, jak vidíš, když člověk mezi jednotlivými cviky dělá pauzy? Mám problémy s tlakem a jelikož u Jillian se jde neustále z lehu do stoje atd. musím se vždycky pozastavit a počkat, abych neomdlela. Po dalších cca. 20 vteřinách jedu dál.

  OdpovědětVymazat
 105. Lenka: Leni, ty pauzy jsou potřeba, takže nic špatného neděláš, přece u toho nespadneš :)) Také mám nízky tlak a na začátku mi to vstávání a lehání dost vadilo. Ale tělo si zvyklo a dnes je to ok... pokud se ti dělá černo před očima, vstávej prostě pomalinku, hlava se narovnává jako poslední ;))

  OdpovědětVymazat
 106. Ahoj Nikky. Včera jsem rozjela poprvé 30 day shred. U cvičení jsem se sice zapotila a dala do toho vše, ale na další den se cítím fajn a nic mě nebolí. Ani známka toho, že bych předchozí den cvičila. Čekala jsem že budou bolet svaly atd. ale nic. Nedělám ve cvičení něco špatně ? Děkuji moc za odpověď, měj se !

  OdpovědětVymazat

Děkuji za každý komentář :)